Якщо роботодавець залучить працівника до роботи, яка не обумовлена трудовим договором з ним, його каратимуть штрафом у розмірі у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати. Непереливки має бути роботодавцю і тоді, коли він необґрунтовано відмовить у працевлаштуванні особи, що перебуває на обліку в центрі зайнятості. Такі зміни до трудового законодавства принесе законопроект від 15.05.2019 р. № 10294.

Серед нововведень виділимо наступні:

1. Якщо працівник виконує роботи вдома, щодо нього не будуть діяти правила внутрішнього трудового розпорядку.

2. Роботодавець, який відмовить працівнику у працевлаштуванні,  протягом трьох робочих днів (на вимогу фізособи) зобов’язаний надавати письмове обґрунтування цьому. В ньому він має вказати причини відмови у прийнятті на роботу, наявність інших вакансій тощо. При цьому достатньою підставою для обґрунтованості відмови у працевлаштуванні слугуватиме те, що фізособа надала підробні документи, неправдиву інформацію про професійний досвід, освіти, стан здоров’я тощо.

3. Збільшиться перелік працівників, які мають переважне право залишитися на роботі у разі звільнення у зв’язку зі  змінами в організації виробництва і праці. До нього увійдуть працівники, які мають інвалідність, або на утриманні яких перебуває інвалід першої або другої групи, дитина-інвалід, інвалід з дитинства.

4. Роботодавця штрафуватимуть, якщо він:

  • залучить працівника до роботи, яка не обумовлена трудовим договором з працівником -   у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати;
  • необґрунтовано відмовить у прийняті на роботу осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, - у двократному розмірі мінімальної зарплати.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»