Починаючи із 5 серпня 2019 року усі рахунки клієнтів в у національній та іноземній валютах (поточні, вкладні (депозитні), карткові, кредитні, умовного зберігання (ескроу), тощо) матимуть номер за стандартом IBAN. Це стосуватиметься як нових рахунків, так й рахунків, які відкрито до 5 серпня 2019 року. Відповідні пояснення надав АТ «Альфа-Банк» на своєму сайті.

Для України IBAN складається із 29 літерно-цифрових символів UA nn 300346 сссссccccccccccccсc, де

  • UA – код країни України;
  • nn (2 цифри) – контрольний розряд, що генерується банком;
  • 300346 (6 цифр) – код МФО АТ «Альфа-Банк», в якому відкрито рахунок клієнта;
  • ссссссссссссссссссс (19 цифр) – номер рахунку клієнта.

У результаті запровадження IBAN, за першими двома літерами одразу можливо розпізнати країну учасника розрахунку (UA – Україна), а за допомогою контрольного розряду – забезпечити уніфіковану перевірку рахунку клієнта на його коректність.

Наприклад, рахунку 2620сссссссссс буде присвоєно номер UAnn300346000002620сссссссссс, де номером рахунку є останні 19 символів: 000002620сссссссссс.

Процес присвоєння міжнародного номеру банківського рахунку IBAN НЕ ПОТРЕБУЄ:

  • заміни старих рахунків на нові;
  • укладання нових договорів між банком та клієнтом;
  • переоформлення довіреностей щодо розпорядження рахунками.

Рахунки суб’єктів господарювання, які відкрито до 5 серпня 2019 року, з номерами за стандартом IBAN не пізніше 10 листопада 2019 року будуть відправлені банком на реєстрацію до Державної фіскальної служби України.

Усі перекази з 1 листопада 2019 року будуть здійснюватися з використанням лише IBAN.

Під час перехідного періоду з 5 серпня по 31 жовтня 2019 року банк прийматиме розрахункові документи на переказ грошових коштів як із зазначенням IBAN, так і у старому форматі (МФО банку + номер рахунку).

 

Як заповнювати платіжне доручення на сплату податків із зарплати? Детальні інструкції наведено у матеріалі газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»