Нацбанк роз’яснив порядок визначення осіб, які вправі розпоряджатися рахунком в банку. Без цього зараз не обійтися, адже вже скасовано вимогу щодо подання картки із зразками підписів. Відповідно втратилося і поняття «першого» та «другого» підпису.

Юрособи тепер повинні подавати (надсилати) до банку в паперовій або електронній формі перелік осіб, які відповідно до законодавства України мають право розпорядження рахунком. Такий перелік може надавати клієнт у довільній формі, якщо банк не передбачив інше своїми внутрішніми документами, що регламентують порядок відкриття рахунків.

Утім, перелік має містити обов'язкові для заповнення реквізити, зокрема, ПІБ розпорядника(ів) рахунком. Якщо перелік подаєте у паперовій формі, то наведіть у ньому власноручний(і) підпис(и) розпорядника(ів). Засвідчення цих підписів нормативкою не вимагається, але може бути передбачено внутрішніми документами банку. Перелік розпорядників рахунку засвідчують підписом керівника (уповноваженою особою) юрособи. Зверніть увагу: представники клієнта мають подати уповноваженому представникові банку документи, що підтверджують їх повноваження.

Також у листі розглянуто питання розпорядження рахунком фізособи-підприємця уповноваженою (довіреною) особою. Таке розпорядження можливе на підставі довіреності (копії довіреності), засвідченої нотаріально, а у випадках, визначених законодавством України, - іншими уповноваженими на це особами. Водночас довіреність не може завіряти працівник банку.

Нацбанк висловився і стосовно відкриття/закриття рахунку юрособи нерезидента – інвестора. Такий клієнт має обов'язково зазначити у заяві, з якою метою відкривається поточний рахунок в банку. Якщо це вид діяльності, не пов'язаний із здійсненням інвестицій в Україну, то рахунок відкривають за умови подання копії документа про взяття такої особи на облік у контролюючому органі.

Наприкінці головна банківська установа країни порекомендувала банкам не встановлювати внутрішніми документами для клієнтів додаткових умов, які б погіршували чи ускладнювали процес відкриття рахунків, визначений законодавством, зокрема не встановлювати вимоги щодо нотаріального посвідчення переліку розпорядників.

Лист НБУ від 06.05.2019 р. № 57-0007/24014

 

Про відкриття/закриття рахунків резидентів і нерезидентів в українських банках  читайте в матеріалі газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до зазначеної консультації та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»