Розрахунок при звільненні за власним бажанням включає такі виплати: зарплата за фактично відпрацьований час до звільнення з урахуванням дня звільнення; вихідна допомога; компенсація при звільненні за всі невикористані дні відпустки.

При цьому  вихідну допомогу виплачують співробітнику  лише тоді, якщо роботодавець порушив законодавство про працю, умови трудового чи колективного договору.

Нагадаємо: у разі звільнення працівнику слід також виплатити лікарняні за перших 5 днів непрацездатності. На цьому наполягало свого часу Мінсоцполітики в листі від 03.12.2013 р. № 1347/13/84-13.

Про суми, що належать до виплати при звільненні, роботодавець повинен письмово повідомити працівника перед їх виплатою.

Якщо роботодавець несвоєчасно виплатить з його вини  належні звільненому працівникові суми, то він повинен виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. Така відповідальність роботодавцю встановлена ст. 117 КЗпП.

Окрім цього спеціаліти відомства наголосили: у разі недотримання зазначених вимог до роботодавця застосують фінсанкції, передбачені абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП (у розмірі мінімальної зарплати), а за порушення строків розрахунку з працівником – ще й адмінвідповідальність.

За матеріалами Управління Держпраці у Кіровоградській області

 

Про звільнення працівників за власним бажанням з поважних причин та без них читайте в  газеті «Інтерактивна бухгалтерія»

Для отримання доступу до зазначеної консультації та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»