Фахівці ДФСУ надали деякі роз’яснення щодо проведення інкасації до банку (ІПК від 10.05.2019 р. № 2049/6/99-99-14-05-01-15/ІПК).

Так, п. 45 р. IV Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148, визначено, зокрема, що в/на установах/підприємствах, які мають одного касира, у разі потреби тимчасової його заміни виконання обов’язків касира покладається на іншого працівника за письмовим наказом керівника. З цим працівником укладається договір про повну матеріальну відповідальність на час виконання ним обов’язків касира.

Водночас контролери уточнили: якщо за письмовим наказом керівника виконання обов’язків касира у частині проведення інкасації готівки до банку закріплено, як за касиром, так і за іншим працівником (наприклад, водієм), то такий працівник може здійснити інкасацію до банку у разі наявності на робочому місці касира.

 

Суб’єктам господарювання цікавим може бути матеріал «Відповідальність за порушення касової дисципліни» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»