Товариство уклало договори на виконання робіт:

  • договір № 1 з Виконавчим комітетом міської ради, грошові кошти за яким в оплату робіт зараховуються з відповідного рахунку Державного казначейства України як на поточний рахунок підприємства, відкритий у територіальному органі Держказначейства, так і на поточний рахунок, відкритий у комерційному банку;
  • договір № 2 з комунальною організацією, згідно якого товариство є субпідрядником, та грошові кошти в оплату робіт надходять з поточного рахунку генпідрядника.

На яку дату визнавати податкові зобов’язання та податковий кредит з ПДВ?

У разі якщо грошові кошти в оплату робіт за договором № 1 надходять товариству з відповідного рахунку Державного казначейства України, вони вважаються бюджетними коштами, незалежно від напряму їх зарахування: на поточний рахунок, відкритий у територіальному органі Держказначейства, чи на поточний рахунок у комерційному банку.

Отже, дата виникнення податкових зобов’язань при здійсненні операцій з виконання робіт за договором № 1 визначається товариством відповідно до п. 187.7 ПКУ як дата зарахування таких грошовий коштів на вищенаведені рахунки.

Натомість, якщо оплата за виконання робіт за договором № 2 надходить товариству з поточного рахунку генпідрядника, така оплата не вважається оплатою за рахунок бюджетних коштів.

У зв’язку з цим, дата виникнення податкових зобов’язань товариства при здійсненні операцій з виконання робіт за договором № 2 визначається у загальному порядку, за правилами першої події.

Враховуючи те, що п. 187.7 ПКУ визначений особливий порядок виникнення податкових зобов’язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів, а не визначено, що на зазначені операції поширюється касовий метод, дата виникнення права на податковий кредит при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів визначається у загальновстановленому порядку за правилом першої події відповідно до п. 198.2 ПКУ.

Див. ІПК ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 08.05.2019 р. № 2023/ІПК/10/04-36-12-01-16.

 

Про особливості визначення дати виникнення податкових зобов’язань і податкового кредиту з ПДВ у разі постачання послуг (виконання робіт) з оплатою за рахунок бюджетних коштів ми розглядали в матеріалі «Орендар і орендодавець – бюджетні установи: ПДВшний облік орендної плати та відшкодування комунальних платежів» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»