Казначейство України уже звертало увагу платників ЄСВ, що з метою належної і своєчасної сплати ЄСВ та мінімізації нез'ясованих надходжень починаючи з 2 травня 2019 року необхідно сплачувати ЄСВ виключно на рахунки 3719, відкриті за кодом банку 899998, тобто на нові рахунки ЄСВ.

Кошти, сплачені платниками на старі рахунки по зарахуванню ЄСВ, не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам як нез'ясовані надходження.

Нові рахунки розміщені в довіднику Реєстр рахунків для сплати єдиного внеску.

Проте все ж до ДФС надходять звернення від платників щодо можливості повернення коштів, які були помилково сплачені на старі рахунки.

У зв’язку з цим податківці представили роз’яснення, як мають діяти платники у разі виникнення такої ситуації.

У випадку надмірної сплати сум ЄСВ на рахунок 3719 органом доходів і зборів здійснюється зарахування цих коштів у рахунок майбутніх платежів за тим самим рахунком, відповідно до встановленого розміру ЄСВ та у порядку календарної черговості виникнення зобов'язань платника з цього платежу.

Повернення коштів (відповідно до п. 5 Порядку № 6) здійснюється у випадках:

1) надмірної або помилкової сплати сум ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій на відповідний рахунок 3719;

2) помилкової сплати сум ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок 3719;

3) помилкової сплати сум ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій на рахунок з обліку доходів бюджету;

4) помилкової сплати податкових зобов’язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених ПКУ, на рахунок 3719.

Повернення коштів здійснюється на підставі заяви платника про таке повернення коштів.

У випадках, передбачених пп. 1, 2 та 4 п. 5 вказаного Порядку, заява подається до органу доходів і зборів, на рахунок якого сплачено кошти.

У випадку, передбаченому пп. 3 п. 5 вказаного Порядку, заява подається до органу доходів і зборів за місцем обліку помилково сплачених коштів у довільній формі із зазначенням суми та напрямку повернення.

Рекомендації із заповнення платіжок на сплату ЄСВ із 2 травня можна переглянути за посиланням.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»