Податківці роз’яснюють, що у разі, якщо суми надміру сплачених грошових зобов'язань або суми невідшкодованих податків із відповідного бюджету перевищують суми грошових зобов'язань чи податкового боргу перед таким бюджетом, суми перевищення використовуються для погашення грошових зобов'язань або податкового боргу перед іншими бюджетами, а за відсутності таких зобов'язань (боргу) перераховуються в розпорядження такого платника податків.

Повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку, яка може бути подана до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення (п. 5 Порядку № 1146).

При цьому підставою для зняття з обліку в контролюючих органах платників податків, державна реєстрація припинення яких здійснюється згідно із Законом України від 15 травня 2003 р. № 755-IV, є надходження відомостей про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

Отже, повернення органами ДФС сум надміру сплачених грошових зобов'язань платнику податків, що ліквідується, можливе в період, що передує зняттю з обліку в контролюючих органах та виключно на підставі заяви платника податків.

Роз’яснення з категорії 135.04 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Чи є строки давності для декларування бюджетного відшкодування, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»