Кабмін прийняв рішення подати на ратифікацію Протокол між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою про внесення змін до Конвенції між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи і капітал.

Цей документ передбачає, зокрема:

  • збільшення розміру ставок оподаткування процентів та роялті – з 0 % до 5%;
  • доповнення новою статтею щодо вдосконалення процедури взаємного узгодження (вирішення податкових спорів) за допомогою арбітражу;
  • нову редакцію статті щодо обміну інформацією, якою передбачається значне розширення можливостей держав-підписантів щодо обміну податковою інформацією без застережень щодо вимог національного податкового інтересу чи банківської таємниці;
  • введення норми щодо застосування права на отримання переваг, завдяки чому такі переваги не будуть надаватись стосовно виду доходу або майна, якщо однією з головних цілей будь-якої домовленості чи угоди між суб’єктами господарської діяльності було безпосереднє або опосередковане отримання ними такої переваги.

Див. розпорядження Кабміну від 08.05.2019 р. № 289-р.

Наразі ці зміни ще не ратифіковано.

Окремо нагадаємо, що діюча версія Конвенції поширюється на податки на доходи і на капітал, що стягуються від імені держави-підписанта або її політико-адміністративних підрозділів чи місцевих органів влади, незалежно від способу їх стягнення.

При цьому податками на доходи і на капітал вважаються всі податки, що стягуються із загальної суми доходу, із загальної вартості капіталу або з елементів доходу чи капіталу, включаючи податки на доходи від відчужування рухомого або нерухомого майна, податки на загальну суму заробітної плати або жалування, сплачуваних підприємством.

Існуючими податками, на які поширюється Конвенція, зокрема є:

у Швейцарії:

1) федеральні, кантональні та комунальні податки:

  • з доходу (загальний дохід, прибуток від заробітної плати, прибуток з капіталу, промисловий і комерційний прибуток, дохід від відчужування майна та інші види доходу); 
  • з капіталу (загальна вартість майна, рухоме та нерухоме майно, виробничі активи, сплачена частина акціонерного капіталу і резервних фондів та інші види капіталу)  

в Україні:

1)  податок на прибуток підприємств;

2) прибутковий податок з фізичних осіб.

Крім того ця Конвенція поширюється також на будь-які ідентичні або аналогічні по суті податки, які справляються кожною з держав-підписантів.

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Виплата дивідендів нерезиденту: чи утримувати податок на репатріацію" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»