Платник ПДВ придбає обладнання з вхідним ПДВ і передає його у фінансовий лізинг. Чи потрібно в такому випадну нараховувати компенсуючі ПДВ-зобов’язання?

Операції з передачі об’єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю є об’єктом оподаткування ПДВ.

Тож якщо придбання обладнання здійснюється виключно для передачі у фінансовий лізинг, тобто, для використання в операціях, які оподатковуються ПДВ за ставкою 20%, то, відповідно, норми п. 198.5 і п. 199.1 ПКУ не застосовуються та податкові зобов’язання з ПДВ за такими операціями згідно з вказаними нормами не нараховуються.

Див. ІПК ДФСУ від 07.05.2019 р. № 1996/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Про нарахування компенсуючих зобов’язань з ПДВ ми розповідали в матеріалі «Компенсуючі податкові зобов’язання з ПДВ: коли їх необхідно нараховувати» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»