Резидент — неплатник ПДВ надає нерезиденту послуги з розроблення та тестування програмного забезпечення. Чи є такі операції об’єктом оподаткування ПДВ і чи враховуються вони в загальному обсягу операцій з постачання товарів/послуг для цілей реєстрації платником ПДВ?

У разі здійснення резидентом операцій з постачання послуг з розроблення та тестування програмного забезпечення, зазначених у пп. «в» п. 186.3 ПКУ, нерезиденту (зареєстрованому як суб’єкт господарювання за межами митної території України), то такі операції не є об’єктом оподаткування ПДВ.

До того ж такі операції не враховуються при розрахунку загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг для цілей реєстрації платником ПДВ.

Див. ІПК ГУ ДФС у Рівненській області від 25.04.2019 р. № 1825/ІПК/17-00-12-01-06.

 

Облік постачання послуг нерезидентам ми розглядали в матеріалі «Послуги для нерезидента: облік й оподаткування» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»