Фіскали наголосили: суми страхових внесків (у т. ч. за договорами довгострокового страхування життя, добровільного медичного страхування) фізособи, які нарахував і сплатив її роботодавець за свій рахунок на користь такої фізособи, слід оподатковувати відповідно до пп. 164.2.16 ПКУ.

Тож під час нарахування (виплати) такого доходу роботодавець повинен нарахувати і сплатити податок на доходи за ставкою 18%. Окрім того таку виплату слід відобразити у ф. № 1 ДФ з ознакою доходу «124» «Пенсійні внески, страхові внески (премії) за платника податку».

Нагадаємо: з ПДФО практично нерозривно пов’язаний військовий збір. Тому роботодавцю під час нарахування (виплати) зазначених страхових внесків необхідно також нарахувати і сплатити  1,5% військового збору (пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ).

Роз'яснення з категорії 103.16 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

 

Про особливості обліку й оподаткування добровільного медичного страхування працівників більш детально читайте в матеріалі газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до зазначеної консультації та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»