У платника ПДВ, який реорганізується, наявний залишок реєстраційної суми, обчисленої за формулою із п. 2001.3 ПКУ (ΣНакл). Такий залишок реєстраційної суми платник ПДВ — правонаступник реорганізованого платника ПДВ може зарахувати собі. Що для цього потрібно?

За наявності у платника податку, який реорганізується, реєстраційної суми (ΣНакл), такий платник податку має право подати заяву про використання такої суми під час обрахунку реєстраційної суми (ΣНакл) правонаступника (таблиця 5 додатка Д4 до декларації з ПДВ). Така заява подається у складі ПДВ-декларації за останній (звітний) період реєстрації платником ПДВ.

У разі підтвердження контролюючим органом за результатами документальної перевірки реєстраційної суми (ΣНакл), правонаступник реорганізованого платника ПДВ подає у складі декларації з ПДВ за звітні (податкові) періоди після такого підтвердження заяву про використання реєстраційної суми (ΣНакл) реорганізованого платника податку (таблиця 6 додатка Д4 до декларації з ПДВ) під час обрахунку реєстраційної суми (ΣНакл), такого правонаступника.

Див. ІПК ДФСУ від 02.05.2019 р. № 1928/6/99-99-12-02-01-15/ІПК.

 

Більше про це читайте в таких матеріалах сервісу «Інтерактивна бухгалтерія»:

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»