Обмеження на валютному ринку, які існують в Україні, є актуальними для підтримки макроекономічної та фінансової стабільності, проте усі вони будуть поступово скасовуватися. Про це йдеться у звіті Нацбанку про запровадження заходів захисту.

Як зазначається у звіті, усі обмеження, які досі зберігаються на валютному ринку, були введені до 2016 року насамперед через накопичення суттєвих макроекономічних дисбалансів упродовж 2010-2013 років, анексію Криму та розгортання воєнного конфлікту на Сході, а також запровадження торговельних обмежень з боку РФ.

Попри поліпшення основних економічних показників упродовж 2016-2018 років певні ризики для макроекономічної стабільності зберігаються. Тож подовження частини обмежень на валютному ринку є необхідним, зазначили в НБУ.

Чинні заходи захисту забезпечать послідовність процесу валютної лібералізації. НБУ послаблюватиме та скасовуватиме заходи захисту поступово і в міру поліпшення макроекономічної ситуації з урахуванням оцінки ефектів від вже знятих обмежень на валютному ринку.   

По матеріалам НБУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»