Ситуація: за умовами договору купівлі-продажу з відстроченням платежу покупець рівними частинами щомісячно протягом року сплачує постачальнику 1/12 договірної вартості нерухомого майна, яке придбавається.

Договором також передбачена можливість дострокової сплати вартості майна.

Крім того таке майно передається покупцю на підставі акту приймання передачі в день підписання договору. Причому перехід права власності виникає після повного розрахунку за договором та державної реєстрації цього права.

В зв'язку із цією ситуацією у продавця виникло запитання щодо порядку оподаткування такої операції ПДВ та податком на прибуток.

За словами податківців, в розглянутій ситуації платник ПДВ-постачальник нерухомого майна повинен визначити податкові зобов'язання з ПДВ за правилами, визначеними п. 187.1 ПКУ, а саме на дату фактичної передачі майна згідно акту приймання-передачі.

В частині податку на прибуток продавцю, який зобов'язаний коригувати фінрезультат до оподаткування, має врахувати наступне: у разі продажу ОЗ (які використовуються  у госпдіяльності) фінрезультат до оподаткування збільшується на суму залишкової вартості таких активів, визначеної за правилами бухобліку, та зменшується на суму залишкової вартості цих активів, визначеної з урахуванням ст. 138 ПКУ.

Див. ІПК ДФС від 06.05.2019 р.  № 1968/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Продаємо ОЗ із переходом права власності через 12 місяців: коли визнавати бухоблікові доходи та ПДВ-зобов’язання" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»