Суб’єкт господарювання заокруглює копійки під час здійснення готівкових розрахунків за продані товари. Як  визначати базу оподаткування ПДВ і складати податкову накладну за щоденним підсумком операцій?

Нормами ПКУ чітко визначено порядок формування бази оподаткування та податкових зобов’язань з ПДВ. При цьому нормами ПКУ не передбачено врахування будь-яких заокруглень, здійснених платником податку при розрахунках з покупцями, при визначенні бази оподаткування ПДВ.

Отже, у податковій накладній, складеній платником податку за щоденними підсумками, відображається сума ПДВ, обрахована таким платником податку виходячи із бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 188.1 ПКУ, без урахування заокруглення.

Див. ІПК ДФСУ від 02.05.2019 р. № 1923/6/99-99-15-01-01-15/ІПК.

 

Більше про це читайте в матеріалі «Заокруглюємо копійки: застосовуємо РРО, визначаємо дохід і податкові зобов’язання з ПДВ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»