Фіскали зазначили: якщо нерезидент не має постійного представництва в Україні, то доходи від продажу частки у статутному капіталі іншому нерезиденту не оподатковують.

А все тому, що ПКУ не містить механізму оподаткування податком на доходи нерезидентів операцій з відчуження корпоративних прав української компанії, якщо таке відчуження здійснюється нерезидентом на користь іншого нерезидента.

Доходи від продажу частки у статутному капіталі слід оподатковувати в Україні тоді, коли нерезидент, який відчужує зазначені корпоративні права, має постійне представництво в Україні. Тоді це постійне представництво має враховувати дохід від відчуження корпоративних прав при визначенні власного об'єкта оподаткування податком на прибуток.

Джерело: ІПК ДФС України від 17.01.2019 р. № 198/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

 

Про юридичні та облікові аспекти щодо операцій з корпоративними правами  розповість підбірка матеріалів  газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»