Відповідно до абзацу першого п. 69.2 ст. ПКУ банки та інші фінансові установи зобов’язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків, зокрема, самозайнятої фізичної особи до контролюючого органу, в якому обліковується платник податків, у день відкриття/закриття рахунка.

Клієнти мають право відкривати рахунки в будь-яких банках України відповідно до власного вибору згідно з Інструкцією НБУ від 12.11.2003 р. № 492

Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів затверджений МФУ від 18.08.2015 р. № 721.

Отже, при встановленні статусу клієнта як самозайнятої особи (фізособи – підприємця або особи, яка здійснює незалежну проф діяльність) банки та інші фінансові установи при відкритті/закритті рахунків клієнта надсилають повідомлення до контролюючого органу про відкриття або закриття будь-яких рахунків платника податків – самозайнятої особи, у тому числі відкритих для власних потреб.

По матеріалам ДФС у Тернопільській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»