ГУ ДФС у Запорізькій області нагадує, що доходом юрособи-єдинника є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юрособи, отриманий протягом звітного періоду:

  • в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій);
  • матеріальній або нематеріальній формі.

При цьому датою отримання доходу є:

  • дата надходження коштів у грошовій (готівковій або безготівковій) формі;
  • дата підписання акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Для єдинника третьої групи – платника ПДВ, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

При цьому, до складу доходу не включаються, зокрема суми коштів (аванс, передоплата), що:

  • повертаються покупцю товару (робіт, послуг) – платнику єдиного податку; та/або
  • повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів.

Виходячи із цих норм податківці зробили наступні висновки:

  • якщо повернення авансу відбулося в одному звітному періоді та за умови розірвання договору, такі кошти не включаються до складу доходу платника єдиного податку та не відображаються у податковій декларації;
  • якщо повернення коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) за товари (роботи, послуги), відбулося в іншому періоді, юрособа – єдинник має включити такий аванс до складу доходу у звітному періоді, в якому відбулося зарахування вказаних коштів, та здійснити перерахунок доходу у податковому періоді, в якому відбулось їх повернення.

Такий перерахунок здійснюється шляхом подання уточнень до раніше поданої податкової декларації або уточнення показників у складі звітної податкової декларації за наступний податковий період.

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Юрособа-єдинник повертає аванс: чи буде дохід" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»