У зв’язку із запровадженням в Україні міжнародного номера банківського рахунку IBAN розроблено проект наказу Мінфіну «Про внесення змін до Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів».

Він визначатиме послідовність дій банків у перехідний період, встановлений для переходу на використання номерів банківського рахунку за стандартом IBAN:

  • відкриття нових рахунків за стандартом IBAN;
  • зміна діючих рахунків клієнтів банків відповідно до вимог стандарту IBAN;
  • закриття діючих рахунків клієнтів банків та рахунків за стандартом IBAN;
  • надання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків до контролюючих органів.

Банки України направлятимуть повідомлення до контролюючих органів:

1) з 05 серпня 2019 року про відкриття нових рахунків платників податків із зазначенням реквізиту «номер рахунку»;

2) протягом періоду з 5 серпня до 31 жовтня 2019 року (далі – перехідний період) про змінені рахунки платників податків за стандартом IBAN із зазначенням інформації щодо номера банківського рахунку, який було змінено, дати його відкриття та дати зміни рахунку за стандартом IBAN.

Банки направлятимуть контролюючим органам у 10-денний строк після закінчення перехідного періоду повідомлення про всі відкриті станом на 31 жовтня 2019 року рахунки клієнтів – платників податків.

 

Як зміна рахунків на сплату ЄСВ із 02.05.2019 вплинула на порядок заповнення платіжного доручення на сплату податків при виплаті зарплати читайте в матеріалі газети «Інтерактивна бухгалтерія» за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»