У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплаченою за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами річній податковій декларації. Про це нагадали податківці ГУ ДФС у м. Києвi в ІПК від 11.04.2019 р. № 1568/Г/26-15-13-06-12-ІПК.

Під час отримання доходів у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент отримання таких доходів.

Проте дохід, отриманий фізичною особою - резидентом з джерел за межами України, в тому числі у вигляді вартості безоплатно отриманої акції, а також дохід від продажу вказаної акції за межами України, включається до загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи - резидента як іноземний дохід та оподатковується за наслідками річного декларування ПДФО і військовим збором.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»