Порядок обов'язкового продажу акцій акціонерами на вимогу особи, яка є власником домінуючого контрольного пакета акцій, визначено ст. 652 Закону України "Про акціонерні товариства" від 17.09.2008 р. № 514-VІ.

Для акціонерів результатом операцій з обов'язкового продажу акцій на вимогу власника домінуючого контрольного пакета акцій є виникнення доходу, який включається до розрахунку об'єкта оподаткування податком на прибуток, ПДФО та військовим збором.

У черговій узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом від 26.04.2019 р. № 181, Мінфін навів декілька типових прикладів, які ілюструють порядок оподаткування вищевказаних доходів.

Зокрема, фінрезультат від операції прибутківця, з продажу акцій, проведеного через рахунок умовного зберігання (ескроу) на вимогу заявника – власника домінуючого контрольного пакета акцій слід оподатковувати з урахуванням п.141.2 ПКУ.

Водночас дохід від продажу акцій, що нараховується (виплачується) резиденту – фізособі заявниками (резидентом – юридичною/фізичною особою,  нерезидентом – юридичною/фізичною особою), включається до загального річного оподатковуваного доходу такого резидента – фізособи в розмірі інвестиційного прибутку з урахуванням вимог п. 170.2 ПКУ та оподатковується ПДФО за ставкою 18 % і військовим збором за ставкою 1,5 %.

 

< class="blue_title"p>Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Які існують механізми продажу/викупу акцій" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»