Податківці роз’ясняють, що відповідно до ст. 762 гл. 58 ЦКУ за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Наявність саме цивільно-правового договору є необхідною умовою для того, щоб відповідна операція вважалася орендною операцію.

Таким чином, договори оренди нерухомого (рухомого) майна відносяться до договорів ЦПХ.

Договір найму (оренди) не може бути віднесений до договору про надання послуг.

Відповідно до Довідника ознак доходів, наведених у додатку до Порядку № 4, суми орендних платежів, які отримуються фізособою, відображаються податковим агентом у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу "127", як виплата інших доходів.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку № 4:

  • під "106" ознакою доходу відображається орендна плата за договором оренди нерухомого майна;
  • під "127" ознакою доходу відображається сума орендної плати за договором оренди рухомого майна.

Враховуючи викладене, в графі "Працювало за цивільно-правовими договорами" податкового розрахунку за ф. 1ДФ не проставляється кількість фізосіб, які отримували доходи за договорами оренди нерухомого (рухомого) майна.

Роз’яснення з категорії 103.25 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Про найпоширеніші види порушень у частині нарахування, утримання, сплати й звітування з ПДФО та ВЗ і, які штрафні санкції загрожують за ці порушення, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»