До 15 травня 2019 року Мін’юст має забезпечити модернізацію порталу електронних сервісів у частині, пов'язаній з державною реєстрацією створення ТОВ, що діє на підставі модельного статуту, а також переходу ТОВ на діяльність на підставі модельного статуту.

Це передбачає:

  • взаємодію із заявником у форматі «запитання – відповідь» та формування через портал електронних сервісів на основі отриманих відповідей усіх документів, необхідних для державної реєстрації;
  • надання заявнику підказок щодо юридичних наслідків вибору тієї чи іншої відповіді на запитання;
  • доступ до редакції модельного статуту, на підставі якої діє ТОВ, та до інформації про відповідний цифровий код модельного статуту, а також оприлюднення зазначеної інформації у формі відкритих даних.

Такими є вимоги постанови КМУ від 27.03.2019 р. № 367, якою затверджено модельний статут ТОВ. Документ діє із 28.04.2019.

Модельний статут, затверджений постановою КМУ від 16.11.2001 р. № 1182, застосовується виключно щодо ТОВ, які діють на його підставі на момент набрання чинності Постановою № 367, до моменту їх переходу на діяльність на підставі власного статуту або модельного статуту, затвердженого Постановою № 367.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»