Податківці повідомляють, що фізособи, які провадять незалежну професійну діяльність, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску самі за себе один раз на рік до 01 травня року, що настає за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.

Платники ЄВ, зазначені, зокрема, у п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464, зобов'язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ.

Згідно з пп. 8 п. 6 Порядку у графі 8 "Інші витрати, пов'язані з отриманням доходу" Книги обліку доходів і витрат фізособа, яка провадить незалежну професійну діяльність, відображає суму фактично понесених інших витрат, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходу, які не зазначені в графах 6 та 7 Книги обліку доходів і витрат.

Враховуючи викладене, фізособа, яка провадить незалежну професійну діяльність, відображає суми сплаченого за себе ЄВ в графі 8 Книги обліку доходів і витрат.

Роз’яснення з категорії 105.08 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Як зареєструватися підприємцем, дізнайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»