З початку року обсяги торгів на міжбанківському валютному ринку на тлі валютної лібералізації і зняття низки обмежень для бізнесу зросли майже на 40%. Це дає змогу Нацбанку також збільшувати обсяги купівлі валюти, відчутно не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними економічними чинниками.

 Чиста купівля валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку у січні-квітні 2019 року склала близько 900 млн дол. США. Водночас офіційний курс гривні з початку року зміцнився на 4%. Здійснюючи такі інтервенції, НБУ дотримувався Стратегії валютних інтервенцій на 2016-2020 роки, зокрема не протидіяв фундаментальним тенденціям руху обмінного курсу гривні. НБУ не викуповував валюту під час коливань у бік знецінення гривні, а поповнював міжнародні резерви України лише за сприятливих умов на валютному ринку, коли пропозиція валюти була вищою за попит на неї.

 Планові обсяги інтервенцій мають виключно індикативний характер. Залежно від ситуації на ринку інтервенції Нацбанку з купівлі валюти можуть бути меншими або взагалі не відбуватися. Обсяги купівлі протягом дня можуть перевищувати оголошений обсяг, однак такі інтервенції проводитимуться для виконання інших завдань, передбачених Стратегією валютних інтервенцій Національного банку на 2016-2020 роки, зокрема для згладжування значних коливань на валютному ринку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»