Основним видом діяльності підприємства є допоміжне обслуговування пасажирів наземним транспортом, а саме надання автостанційних послуг пасажирам на автостанціях. Як визначається база оподаткування ПДВ за такими операціями?

Базою оподаткування ПДВ у автостанції — платника ПДВ, яка здійснює продаж квитків на проїзд автобусами, є сума, яка складається з автостанційного збору та плати за послуги з попереднього продажу квитків (за наявності такої). Вартість проїзду, яка включається у вартість квитка і перераховується перевізнику, не включається до бази оподаткування ПДВ у автостанції — платника ПДВ.

Після анулювання реєстрації платника ПДВ у перевізника, ціна, яка була розрахована за квиток, не включає в себе суму ПДВ, тобто в дохід перевізника — неплатника ПДВ включається вся сума грошових коштів отриманих від реалізації квитків.

Утримання з перевізника зазначеної суми не підпадає під визначення об’єкта оподаткування, таким чином не приводить до виникнення податкових зобов’язань з ПДВ.

Норми ПКУ не передбачають розрахунок і сплату податків за інших платників.

Див. ІПК ДФСУ від 18.04.2019 р. № 1685/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Посередництво при перевезеннях пасажирів ми розглядали в матеріалі «Продаж залізничних й авіаквитків: що з ПДВ у посередника» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»