Підприємство придбає пальне згідно договору купівлі-продажу, відповідно до умов якого постачальник спочатку видає покупцю талони на придбання пального, а через певний період часу здійснює фізичний відпуск пального такому покупцю через мережу власних АЗС за отриманими у покупця талонами. На яку дату визнавати податковий кредит?

Під час придбання пального право на податковий кредит виникає в покупця у загальновстановленому порядку — за правилом «першої події» згідно з п. 198.2 ПКУ. В цьому випадку першою подією є передплата за пальне. Тому саме на дату оплати за пальне покупець має право визнавати податковий кредит на підставі зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної.

Див. ІПК ДФСУ від 18.04.2019 р. № 1684/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»