Кіровоградський окружний адміністративний суд у рішенні від 19.03.2019 р. у справі № 1140/2746/18, визначив за яких умов Держпраці має право призначити позапланове інспектування.

Так на думку суддів, Держпраці може здійснювати державний нагляд виключно на підставі спеціального закону, котрий встановлював би особливості його діяльності. Законодавець не прийняв такого спеціального закону, тому спірні правовідносини врегульовані виключно приписами Закону України від 05.04.2007 р. № 877-V (далі – Закон), що виключає можливість застосування до спірних правовідносин постанови КМУ від 26.04.2017 р. № 295, якою керувався відповідач, призначаючи інспекційне відвідування. До того ж інспекційне відвідування за сутнісним змістом є перевіркою

Водночас, підстави здійснення позапланових заходів встановлено ч. 1 ст. 6 Закону. Виходячи з цього, суд зробив висновок, що інспектори провели позапланову перевірку за відсутності правових підстав, встановлених Законом. З цих підстав був скасований наказ про призначення інспекційного відвідування та припис, котрий прийнято на підставі незаконно проведеної перевірки.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»