Інспектори Управління Держпраці у Закарпатській області повідомляють, що приватний підприємець з Іршавщини прийняв на роботу, доручивши виконувати обов’язки із заготівлі та трелюванню лісу, двох місцевих жителів.

При цьому уклав з дроворубами цивільно-правові угоди. Посадовці контролюючого органу встановили також, що вказані працівники до початку виконання робіт пройшли відповідні інструктажі за посадою лісоруб – це підтверджують записи у журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці. Водночас обидва лісоруби пройшли відповідні навчання у ТОВ "Закарпатський навчальний центр підготовки і перепідготовки кадрів".

Оскільки заготівля та трелювання лісу є основним видом діяльності вказаного суб’єкта господарювання і належать до робіт з підвищеною небезпекою, а п. 15.3.1 Правил охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості, затверджених наказом Держкомітету України з нагляду за охороною праці від 13.07.2005 р. № 119, вимагає від роботодавця залучати до звалювання дерев на усіх рубках лісу тільки постійних працівників, котрі пройшли необхідну професійну підготовку, то це дало підстави стверджувати, що ФОП підмінив трудові договори цивільно-правовими. Фактично працівники, які виконували обов’язки лісорубів, були допущені до роботи без оформлення трудового договору та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

Отож на підставі абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП та відповідно до інших законодавчих документів в Управлінні Держпраці у Закарпатській області була винесена постанова про накладення на підприємця штрафу у розмірі понад 250 тис. грн.

За якими професіями не може укладатися ЦПД, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»