Виробниче підприємство, що має у власності як виробничі приміщення, так і складські приміщення, частина яких передана у платне користування, звернулось за роз’ясненням щодо можливості застосовування пп. «є» п.п. 266.2.2 ПКУ (яким передбачене виключення з об’єктів оподаткування податком на нерухомість будівель промисловості промислових підприємств) до приміщень, переданих у користування.

У відповідь (ІПК від 17.04.2019 р. № 1653/6/99-99-12-02-03-15/ІПК) фахівці ДФСУ передусім запропонували підприємству отримати експертний висновок щодо приналежності інвентарно описаних об’єктів нерухомості до певного класу будівель за Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000 та включити отриману класифікацію до записів реєстру майнових прав.

У разі визнання економічної діяльності підприємства як підприємства промисловості (в розумінні КВЕД), то приналежні йому приміщення у складі будівель, що ідентифіковані у класі 1251 «Будівлі промислові», не будуть об’єктом оподаткування податком на нерухомість. Водночас норми ПКУ не містять окремих правил оподаткування об’єктів нерухомості в залежності від їх використання.

Власникам об’єктів нерухомого майна цікавим може бути матеріал «Декларація з податку на нерухомість: вивчаємо нововведення» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»