З метою оподаткування для визначення статусу резидента України платнику податку - фізичній особі слід керуватися положеннями п.п. 14.1.213 ПКУ. Відповідною нормою передбачено, зокрема, що достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому ПКУ, або ії реєстрація як самозайнятої особи.

В ІПК від 17.04.2019 р. № 1630/Т/99-99-13-02-03-14/ІПК фахівці ДФСУ наголосили: ПКУ не містить норм щодо необхідності одержання нерезидентами будь-яких документів від контролюючих органів, що підтверджують статус резидента України.

Однак водночас податківці завважили, що відповідно до ст. 46 Закону України «Про нотаріат» від 02.09.1993 р. № 3425-ХІІ нотаріус або посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, має право витребовувати від фізичних осіб відомості та документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії.

З огляду на наближення граничної дати подання декларації про майновий стан і доходи радимо фізособам ознайомитися з матеріалом «Декларація про майновий стан і доходи фізосіб за 2018 рік: як скласти й коли подати» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»