ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що з 2019 року застосовується новий порядок справляння та розподілу доходів від екоподатку, зокрема в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря.

Розділ VIII ПКУ змінено Законом України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII як в частині визначення платників, так і ставок екоподатку.

З 1 січня 2019 року ставка екоподатку за викиди двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення складає 10,00 грн. за 1 тонну.

При цьому, відповідно до п. 240.7 ПКУ з 1 січня 2019 року не є платниками екоподатку за викиди двоокису вуглецю суб’єкти, зазначені у п. 240.1 ПКУ, якими здійснюються такі викиди в обсязі не більше 500 тонн за рік.

Тобто, у 2019 році, до платників екоподатку в частині Викидів двоокису вуглецю належать суб’єкти, у яких сукупний річний обсяг Викидів двоокису вуглецю перевищує 500 тонн за рік. У цьому випадку суб’єкти зобов’язані зареєструватися платниками екоподатку у податковому (звітному) періоді, в якому відбулося таке перевищення. Такі платники зобов’язані скласти та подати податкову звітність, нарахувати та сплатити екоподаток за податковий (звітний) період, у якому відбулось таке перевищення, у порядку, передбаченому ПКУ (п. 240.7 ПКУ).

Торговельне підприємство замінило на автомобілях шини, акумулятори та масло. Чи потрібно розраховувати й сплачувати екологічний податок, дізнайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія."

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»