У грудні 2018 року платник ПДВ склав та зареєстрував в ЄРПН податкові накладні на операції з постачання товарів/послуг, які фактично не здійснювалися. З метою виправлення допущених помилок платник податку у січні та березні 2019 року склав та зареєстрував в ЄРПН розрахунки коригування до таких податкових накладних. Зазначені податкові накладні та розрахунки коригування до них не були відображені в деклараціях з ПДВ. Чи правильно все було зроблено?

У разі складання податкової накладної без факту здійснення господарської операції та її реєстрації в ЄРПН платник податку відповідно до п. 192.1 ПКУ може скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної.

Обсяги постачання товарів/послуг та сума ПДВ, вказані в такій податковій накладній (не підтверджені первинними документами) і розрахунку коригування до неї, не підлягають відображенню у ПДВ-звітності.

Водночас сума ПДВ, зазначена у податковій накладній, складеній без факту здійснення господарської операції, та розрахунку коригування до неї, під час їх реєстрації в ЄРПН враховується у відповідних обсягах при обчисленні суми, визначеної п. 2001.3 ПКУ, для реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них в ЄРПН.

Див. ІПК ДФСУ від 16.04.2019 р. № 1622/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Про порядок складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Податкова накладна».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»