За надання послуг (виконання робіт) постачальник — платник ПДВ отримує авансову оплату кількома платежами. На яку дату визнавати податкові зобов’язання з ПДВ та як складати податкові накладні?

Постачальник послуг зобов’язаний за правилом «першої події» визначити податкові зобов’язання з ПДВ та скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну у встановлені ПКУ терміни на покупця таких робіт/послуг.

Податкові зобов’язання з ПДВ визначаються:

  • на дату отримання платником ПДВ — постачальником робіт/послуг суми коштів, що надійшли на його поточний рахунок як попередня оплата (аванс) від покупця послуг (податкові накладні складаються на дату кожного із отриманих авансових платежів як оплати за послуги);
  • на дату оформлення документа, що засвідчує факт постачання робіт/послуг (податкова накладна складається на залишок неоплаченої частини вартості робіт/послуг).

Див. ІПК ДФСУ від 16.04.2019 р. № 1618/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Про порядок складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Податкова накладна».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»