Фахівці ДФСУ надали роз’яснення щодо порядку оподаткування дивідендів, які виплачуються акціонеру товариства – резиденту Кіпру (ІПК від 16.04.2019 р. № 1609/ІПК/28-10-27-01-11).

З посиланням на норми ПКУ та Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення

подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи (далі – Конвенція) контролери повідомили, що дивіденди, які сплачуються (нараховуються) резидентом нерезиденту, який є резидентом Кіпру, можуть оподатковуватись в Кіпрі. Однак такі дивіденди оподатковуються також в Україні відповідно до пп. 141.4.1 ПКУ та п. 2 ст. 10 Конвенції (15%).

Водночас резидент має право на самостійне застосування пониженої ставки податку (5%), передбаченої пп. "а" п. 2 ст. 10 Конвенції у разі виконання вимог Конвенції, а саме:

  • особа, яка отримує дивіденди (як акціонер), є бенефіціарним (фактичним отримувачем (власником) дивідендів, тобто особою, яка має право на отримання таких дивідендів;
  • отримувач дивідендів - акціонер є резидентом Кіпру, про що надано документ, який відповідає вимогам ст. 103 ПКУ і підтверджує податкову резиденцію цієї особи у відповідні минулі періоди, за які товариством були нараховані дивіденди;
  • якщо резидент Кіпру (фактичний власник) володіє не менш ніж 20 відсотками капіталу компанії, що сплачує дивіденди, або інвестував в придбання акцій чи інших прав компанії еквівалент не менше 100000 євро.

Відповідно до ст. 21 «Усунення подвійного оподаткування» Конвенції країна, резидентом якої є особа, що одержує дивіденди, (Кіпр) дозволить вирахувати з податку на дохід цього резидента суму, що дорівнює сумі податку на дохід, сплаченій в іншій державі (Україні).

 

Підприємствам, що виплачують дивіденди нерезидентам, цікавим може бути матеріал «Дивіденди в інвалюті: бухоблік й оподаткування виплати» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»