Платник ПДВ надає послуги нерезиденту. Попередню (авансову) оплату за такі послуги платник податку отримує в іноземній валюті. На яку саме дату визнавати податкові зобов’язання з ПДВ: на дату надходження коштів на розподільчий рахунок чи на дату надходження коштів на поточний рахунок в іноземній валюті або в національній валюті?

У разі отримання попередньої (авансової) оплати в іноземній валюті за надані нерезиденту послуги, місце постачання яких визначено на митній території України, податкові зобов’язання з ПДВ визначаються на дату надходження коштів з розподільчого рахунка на поточний рахунок:

  • в національній валюті — на суму коштів, які надійшли від обов’язкового продажу іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України;
  • в іноземній валюті — на суму коштів в іноземній валюті, що надійшла на такий рахунок, перерахованій у гривні за офіційним курсом НБУ.

Про це зазначила ДФС в роз’ясненні у категорії 101.06 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Більше про постачання послуг нерезидентам читайте в матеріалі «Послуги для нерезидента: облік й оподаткування» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»