Незавершені капітальні інвестиції (незавершене будівництво) не належать до основних засобів, тож і різниці, які визначаються згідно зі ст. 138 ПКУ, за такими активами у платника не виникають.

Нагадаємо, що ПКУ визначає основні засоби як матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 6 тис. грн, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 6 тис. грн і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік) (пп. 14.1.138 ПКУ).

Таким чином, операції  з такими активами (у т. ч. їх переоцінка) відображаються згідно з правилами бухобліку при формуванні фінрезультату до оподаткування.

Див. ІПК ДФС від 10.04.2019 р.  № 1540/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Ліквідуємо незавершені капітальні інвестиції: які облікові наслідки" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»