До платників єдиного податку, які відносяться до ІІІ групи, належать ФОП, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 млн. грн. ( пп. 3 п. 291.4 ПКУ)

У заяві про застосування спрощеної системи оподаткування (далі - заява) зазначаються обрані суб'єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010, які також зокрема вносяться до реєстру платників єдиного податку, згідно з пп. 5 п. 298.3 ПКУ.

Таким чином, на підставі поданої ФОП заяви до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про види господарської діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування.

Перелік суб'єктів господарювання, які не можуть бути платниками єдиного податку І – ІІІ груп, визначено нормами п. 291.5 ПКУ. Обмежень щодо здійснення підприємцем-єдинником ІІІ групи господарської діяльності у галузі с/г виробництва нормами п. 291.5 ст. ПКУ не передбачено.

Тобто, єдинник ІІІ групи може здійснювати діяльність з обробки земельних ділянок, за умови дотримання вимог застосування спрощеної системи оподаткування.

Див. ІПК від 09.04.2019 р. № 1515/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.

 

Про те, як юрособі-прибутківцю стати єдинником групи 3 і як впливають основні перехідні операції на її податковий облік читайте у матеріалі видання.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»