Між двома платниками ПДВ укладено договір купівлі-продажу автомобілів з розстроченням платежу на умовах товарного кредиту. При цьому автомобілі передаються покупцю до проведення оплати та переходу права власності. На яку дату визнавати податкові зобов’язання з ПДВ?

Оскільки у цьому випадку при постачанні автомобілів на умовах товарного кредиту першою подією є передача автомобіля, тому саме на дату їх передачі у постачальника виникатиме податкове зобов’язання з ПДВ. На зазначену дату постачальник зобов’язаний скласти податкову накладну та зареєструвати її у встановлені ПКУ терміни в ЄРПН. Відповідно, для покупця автомобілів така податкова накладна, зареєстрована в ЄРПН, є підставою для включення сум ПДВ, зазначених у ній, до складу податкового кредиту.

Податкова накладна, складена постачальником за операцією з постачання товарів/послуг на іншу дату, ніж дата першої події (крім випадків застосування касового методу визначення податкових зобов’язань), є такою, що складена з порушенням норм ПКУ, та не дає права на формування податкового кредиту покупцем.

Див. ІПК ДФСУ від 15.04.2019 р. № 1603/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Більше про правила визнання податкових зобов’язань з ПДВ читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Податкові зобов’язання» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»