Як відомо, органам держвлади та іншим держорганам, підприємствам, установам та організаціям, утвореним у встановленому порядку органами держвлади, які використовують кошти держбюджету, заборонено, зокрема, придбавати:

  • автотранспорт (крім транспортних засобів спеціалізованого призначення);
  • меблі (крім випадків придбання меблів для новоутворених і збільшення чисельності працівників усіх бюджетних установ, а також придбання меблів для приміщень після проведення в них капітального ремонту чи реконструкції та стелажів для зберігання переписної документації Всеукраїнського перепису населення і сільськогосподарського перепису);
  • мобільні телефони, ноутбуки;
  • ремонтувати кабінети (крім ремонту приміщень, у яких розміщено Укрдержреєстр, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, ДСЗПД та Держінформнауки, а також приміщень, які перебувають в аварійному стані).

Однак діє така заборона до 1 січня 2014 року. Такий строк її виконання передбачений у Заходах щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, підприємств, установ та організацій, утворених у встановленому порядку органами державної влади, які використовують кошти державного бюджету, затверджених постановою КМУ від 22.10.2008 р. № 943.

Тож якщо Уряд до 1 січня 2014 року не продовжить дію цієї заборони, то вже з початком 2014 року бюджетні установи отримають можливість, приміром, придбати меблі або провести ремонт кабінету за кошти держбюджету.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»