Земельні ділянки, які підприємство - єдинник групи 4 використовує на умовах емфітевзису, є об’єктом оподаткування єдиним податком четвертої групи. Про це ідеться в ІПК ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 11.04.2019 р. № 1562/ІПК/04-36-12-04-21. Свій висновок податківці обґрунтували посиланням на п. 2921.1 ПКУ, згідно з яким  об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

Щодо наявності обов’язку сплачувати земельний податок за земельні ділянки, що використовуються на умовах емфітевзису, контролери чіткої відповіді не надали, відзначивши лише, що відповідно до вимог ст. 269 ПКУ платниками земподатку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.

 

Сільгоспвиробникам цікавим може бути матеріал «Ремонт сільгосптехніки: облік й оподаткування» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»