Об'єктом оподаткування ФОП-а загальносистемника є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Перелік витрат ФОП, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, наведений у п. 177.4 ПКУ.

ГУ ДФС у м. Києві наголошує, що підприємці відображають суму витрат, які документально підтверджені і безпосередньо пов'язані з отриманням доходу у графі 6 Книги обліку доходів і витрат (за підсумками дня).

Тобто, у періоді понесення витрат (наприклад, закупівлі товару) за відсутності доходу від продажу такого товару, ФОП-загальносистемник не вправі визнавати витрати. Він може зменшити на їх суму оподатковуваний дохід лише у періоді отримання доходу.

На цьому і наголошує ГУ ДФС у м. Києві у своїй ІПК від 12.04.2019 р. № 1577/С/26-15-13-06-12-ІПК: "фізична особа-підприємець на загальній системі оподаткування має право віднести до витрат звітного року, безпосередньо пов'язані з придбанням товарів (робіт, послуг) витрати, які понесені в попередньому році, але пов'язані з отриманням доходу звітного року".

 

Матеріали по темі у сервісі "Інтерактивна бухгалтерія":

Для отримання доступа до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" -  скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступ до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»