Фізособа-резидент безоплатно отримала акції іноземної компанії, або продала такі акції за межами України, відповідно, отримала дохід. Як бути з оподаткуванням?

Платниками ПДФО, є, зокрема, фізособа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Порядок оподаткування іноземних доходів встановлено п. 170.11 ПКУ. Що стосується продажу цінник паперів, то у цьому випадку слід керуватися нормами п. 170.2 ПКУ (оподаткування інвестиційного прибутку).

ДФС же у ІПК від 11.04.2019 р. № 1568/Г/26-13-06-12-ІПК наголосила, що дохід, отриманий фізособою-резидентом з джерел за межами України, в тому числі, у вигляді вартості безоплатно отриманої акції, а також дохід від продажу вказаної акції за межами України, включається до доходу такої фізособи, як іноземний дохід та оподатковується за наслідками річного декларування ПДФО і ВЗ.

Тобто фізособа має самостійно задекларувати такий дохід, відобразити його у річній Декларації про майновий стан і доходи та за результатами декларування сплатити ПДФО.

Також нагадаємо, що відповідно до п. 164.4 ПКУ, під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»