Суми туристичного збору, утримані фізичною особою – підприємцем - платником єдиного податку третьої групи, який виступає податковим агентом щодо справляння та сплати цього збору, не є доходом такого платника єдиного податку і, відповідно, не відображається в декларації платника єдиного податку. Про це нагадали податківці в ІПК від 05.04.2019 р. № 1462/Х/99-99-13-02-03-14/ІПК.

Проте, у книзі обліку доходів відображається вся сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок платника податку та/або яку отримано готівкою, зокрема у вигляді туристичного збору.

Такого висновку дійшли податківці спираючись на п. 6 Порядку № 579, відповідно якого платник єдиного податку у графах 2 - 6 Книги обліку доходів щоденно відображає дохід від провадження господарської діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема отриману суму коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (окремо в готівковій та безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»