Наявність у фізичної особи статусу суб'єкта господарювання не означає, що усі правовідносини з її участю є господарськими. На цьому наголосив Верховний Суд у постанові від 17.10.2018 р. у справі № 922/2972/17, пояснивши: неодмінними ознаками господарської діяльності є сфера суспільного виробництва з метою задоволення не власних потреб виробника, а інших осіб, поєднання приватного інтересу, наприклад, в одержанні прибутку, та публічних інтересів суспільства в особі широкого кола споживачів.

Таким чином, для висновку про факт користування земельною ділянкою фізичною особою саме у статусі ФОП, має бути встановлене використання земельної ділянки з метою реалізації господарської компетенції, здійснення прав та обов'язків у сфері суспільного виробництва.

 

Про інші цікаві позиції ВС можна почитати в матеріалі «Огляд практики Верховного Суду: податкові й трудові спори. Лютий-2019» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»