У разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку, щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена. Таку умову містить ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР.

Строки, на які переноситься або продовжується відпустка, установлюються за угодою між працівником та роботодавцем. Тому продовження або перенесення відпустки оформляється новим наказом (розпорядженням) на підставі листка тимчасової непрацездатності та заяви працівника.

У випадку, якщо дата продовженої відпустки припадає на наступний місяць після її первинного надання, слід розрахувати нову середню зарплату. Розрахунок проводять згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100, виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки.

При цьому необхідно сторнувати суму відпускних, що припадають на дні тимчасової непрацездатності працівника, нарахувати допомогу у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, та нарахувати суму відпускних за календарні дні продовженої відпустки виходячи з нової середньої зарплати.

Крім того, при обчисленні середньої зарплати для оплати часу продовженої відпустки необхідно включити допомогу у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю.

Див. лист Мінсоцполітики від 21.03.2019 р. № 369/0/206-19.

 

Також про перенесення чи подовження щорічної відпустки в разі хвороби читайте в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»