На дату «першої події» платник ПДВ склав податкову накладну і зареєстрував її в ЄРПН. Потім у зв’язку з поверненням авансу до цієї податкової накладної був складений розрахунок коригування, в якому зазначили неправильну дату його складання. Чи потрібно виправляти дату складання такого розрахунку коригування?

Ось що стосовно цього зазначили податківці.

Помилки, допущені в даті складання розрахунку коригування до податкової накладної, виправленню не підлягають.

Крім того, складання розрахунку коригування до податкової накладної, до якої вже складався розрахунок коригування, здійснюється з урахуванням показників попереднього розрахунку коригування до такої податкової накладної.

У цьому випадку розрахунком коригування, складеним до податкової накладної у зв’язку з поверненням авансу, фактично виведено цю податкову накладну в «нуль», а тому підстави для її подальшого коригування відсутні.

Таке роз’яснення надала ДФСУ в ІПК від 05.04.2019 р. № 1474/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Про порядок складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Податкова накладна».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»