З унесенням наказом Мінфіну України від 27.06.2013 р. № 627 змін, зокрема до П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів», запитання стосовно того, чи потрібно рахувати курсові різниці за інвалютною заборгованістю засновника та де її відображати (у доходах/витратах чи в додатковому капіталі), практично вирішилися: курсові різниці, які виникають внаслідок перерахунку зобов’язань засновників під час формування статутного капіталу, відображаються у складі додаткового капіталу (абз. 4 п. 8 П(С)БО 21). Отже, курсові різниці за інвалютною заборгованістю засновників визначати потрібно й обліковувати на рахунку 42 «Додатковий капітал»!

Однак виникло інше запитання про те, на якому субрахунку відображати курсові різниці за інвалютною заборгованістю в статутний капітал: 423 «Накопичені курсові різниці» чи 425 «Інший додатковий капітал»?

Спеціалісти Мінфіну зробили висновок, що курсові різниці за зобов’язаннями засновників із внесків до статутного капіталу обліковуються на субрахунку 425 «Інший додатковий капітал».

А на субрахунку 423 узагальнюється інформація про курсові різниці, які відповідно до національних положень (стандартів) бухобліку відображаються в складі власного капіталу та визнаються в іншому сукупному доході.

Коментар редакції читайте в матеріалі «Курсові різниці за інвалютним внеском засновника: роз’яснення від Мінфіну».

 

Лист Міністерства фінансів України від 19.11.2013 р. № 31-08410-07-16/33606

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»