ДФС видала ІПК від 04.04.2019 р. № 1446/6/99-99-13-02-03-15/ІПК в якій пояснила питання включення та відображення в ф. № 1ДФ доходу у вигляді знижки з вартості придбаних корпоративних прав (частки в статутному капіталі).

Так, розмір частки учасника товариства у відсотках повинен відповідати співвідношенню номінальної вартості його частки та статутного капіталу товариства. Також учасник товариства має право відчужити свою частку (частину частки) у статутному капіталі товариства оплатно або безоплатно іншим учасникам товариства або третім особам. Учасник товариства має право відчужити свою частку (частину частки) у статутному капіталі лише в тій частині, в якій вона є оплаченою

Тому на думку податківців, дохід фізичної особи - покупця у вигляді знижки з вартості придбаних у ТОВ корпоративних прав (частки в статутному капіталі) включається до загального місячного оподатковуваного доходу такого платника як інші доходи та оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах.

При цьому юридична особа повинна виконати всі функції податкового агента визначені ПКУ. Такі доходи відображаються податковим агентом під ознакою доходу «127».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»